Vyberte stránku

Oddlužení podnikatelů

Advokátní kancelář Fabian & Partners

Vaše práva bereme osobně. Zkušený tým právníků, neformální prostředí, moderní přístup k poskytování právních služeb. Nabízíme dlouholeté zkušenosti ve stěžejních oblastech práva.

Oddlužení – osobní bankrot 2022

Oddlužení, tzv. osobní bankrot umožňuje řešit úpadek právnických i fyzických osob. Pomůžeme Vám s oddlužením dle insolvenčního zákona (2022). Připravíme Vás na oddlužení a odborně vypracujeme veškerou dokumentaci včetně návrhu na povolení oddlužení. Jsme specialisté s dlouholetými zkušenostmi v oblasti oddlužení, insolvencí, kdy máme oprávnění insolvenčního správce.

Co je to oddlužení neboli tzv. “osobní bankrot”?

Oddlužení neboli osobní bankrot je jediné legální řešení neschopnosti splácet vaše závazky vůči věřitelům trvající 3 nebo 5 let. Při vyhlášení osobního bankrotu dochází ke sjednocení způsobu řešení všech vašich závazků vůči věřitelům, přičemž již neexistuje hranice 30%  plnění věřitelům. Závazky jsou řešeny jen a pouze podle insolvenčního zákona a věřitel na vás již nemůže podat žalobu k soudu a nemůže vykonat exekuci, dokonce nemůže proběhnout již nařízená dražba.Po skončení oddlužení obdržíte soudní osvobození od úhrady všech v oddlužení nesplacených i nepřihlášených závazků (pohledávek).

Oddlužení podniktelů OSVČ 2022

Po novele v roce 2019 je možné i oddlužení OSVČ a podnikatelů. Oddlužení podnikatelů má svá specifika – pokud věřitelé nebudou nic namítat, soud povolí oddlužení i podniktelům a osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ). Podnikatelé a firmy se zřejmě budou moct oddlužit už během tří let. Evropský parlament schválil směrnici, jež má za cíl usnadnit oddlužení také podnikatelům. Ti by nově mohli dosáhnout úplného oddlužení do tří let od vyhlášení úpadku, a to i v případě, že nebudou schopni splatit ze svého dluhu vůbec nic.

Podmínky insolvence (oddlužení) fyzických osob i OSVČ v roce 2022

 Máte alespoň dva závazky u různých věřitelů, v roce 2022 již nemusíte dokládat komu přesně dlužíte
 Vaše závazky již nezvládáte splácet nebo již v tuto chvíli víte, že v blízké době  přestanete zvládat splácet
 V budoucích letech budete mít takový příjem, aby jste uhradili buďto min. 30 % svých závazků, nebo podle novely  zákona budete 2178 Kč měsíčně
• V případě, že nemáte žádný příjem, nebo Váš příjem je velmi nízký, je možnost splácet oddlužení formou daru

Cena za oddlužení

Dodržujeme ceny stanovené zákonem, tedy 4 000 Kč + DPH u jednotlivce a 6 000 Kč + DPH u oddlužení manželů. Úhradu odměny lze dohodnout až po schválení odlužení ze splátek, dopředu pak neplatíte nic.

    Máte-li zájem o sepsání insolvenčního návrhu (návrhu na povolení oddlužení) nebo zastoupení v insolvenčním řízení, neváhejte nás kontaktovat.

    Vaše práva bereme osobně